Nasz Blog

Sposoby na czyste rączki u malucha

Choć bakterie są potrzebne maluchom do budowania odporności i prawidłowego rozwoju, to przed niektórymi zarazkami trzeba się chronić. Oto najlepsze sposoby na czyste rączki u malucha, które pozwolą uniknąć niepożądanych mikroorganizmów. Wykorzystaj je na placu zabaw, spacerze i w każdej wymagającej tego sytuacji.

  1. Butelka wody i mydło

Podstawową i najważniejszą zasadą zachowania prawidłowej higieny jest mycie rąk wodą z mydłem. Kiedy jesteśmy z dzieckiem poza domem, nie zawsze mamy możliwość skorzystania z toalety lub może się zdarzyć, że na przykład nie będzie w niej mydła. Dlatego warto mieć przy sobie butelkę wody i własne małe mydełko. Dzięki temu w każdej sytuacji możemy zadbać o czystość rączek dziecka.

  1. Mokre chusteczki

Butelka zajmuje jednak sporo miejsca w koszyku lub kieszeni wózka. Jest także dość ciężka, jeśli chcemy ją nosić w torbie. Wygodniejszym rozwiązaniem mogą być w takim wypadku mokre chusteczki. Ważą zdecydowanie mniej i nadają się do szybkiego przetarcia dłoni dziecka. Sprawdzą się także wtedy, kiedy na dworze robi się chłodniej i polewanie rąk zimną wodą może nie być przyjemne.

  1. Preparat do dezynfekcji

Czyste ręce to jednak nie tylko takie, na których nie widać brudu. To także takie, na których nie ma chorobotwórczych wirusów i bakterii. W niektórych warunkach ciężko dokładnie umyć ręce malucha oblewając jego dłonie wodą z butelki. Dlatego poza domem dobrym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnego preparatu do dezynfekcji rąk. Ważne, aby miał on potwierdzoną skuteczność biobójczą, która zagwarantuje pozbycie się większości mikroorganizmów.

  1. Chusteczki do dezynfekcji

Wypróbować można także chusteczki do dezynfekcji. Podobnie jak preparaty dezynfekujące, pozwolą one pozbyć się zarazków. Przy okazji przecierając dłonie dziecka chusteczką, można oczyścić je z widocznych zabrudzeń, takich jak ziarenka piasku, ziemi czy pozostałości jedzenia.

 

Polecamy NOWOŚĆ

Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni, w opakowaniu typu flow-pack, umożliwiającym zabranie ich na każdy spacer 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *