Nasz Blog

Higiena osobista – jak przestrzegać jej zasad podczas podróży?

W długiej podróży często mamy ograniczony dostęp do codziennych środków higieny. Jak samodzielnie zadbać o czystość w środkach transportu?

  1. Zastosuj suchy szampon

Podczas długiej podróży rzadko ma się możliwość wzięcia prysznica i umycia włosów. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest suchy szampon. Kosmetyk w postaci sprayu do włosów wystarczy nanieść na nasadę pukli i rozczesać. Łatwa aplikacja i natychmiastowy efekt to największe plusy suchych szamponów.

  1. Spakuj chusteczki odświeżające

Mokre chusteczki to must have w kosmetyczce każdej osoby, która wybiera się w podróż. Odświeżają i zapewniają komfort na kolejne godziny jazdy, nawet w niekorzystnych warunkach. Chusteczki dzielą się na różne rodzaje, np. do rąk lub do ciała. Możesz wybrać te, które będą ci najbardziej potrzebne. Dodatkowo warto pomyśleć o nawilżonych chusteczkach do higieny intymnej – miejsca intymne są niezwykle wrażliwe, podatne na różne zakażenia i dlatego wymagają specjalnej ochrony.

  1. Pamiętaj o czystych dłoniach

Podczas przemieszczania się środkami lokomocji dotykamy przedmiotów, na których znajduje się mnóstwo bakterii. Klamki, poręcze czy siedzenia to skupiska zarazków, które jednak przy użyciu odpowiedniego preparatu biobójczego można szybko zniwelować. Profesjonalne spraye i płyny do dezynfekcji skutecznie ochronią organizm przed drobnoustrojami.

  1. A może…nakładki na sedes?

Wielogodzinna jazda zawsze skutkuje potrzebą skorzystania z publicznych toalet, np. na stacjach benzynowych lub w restauracjach. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zakupienie papierowych, jednorazowych nakładek na sedes, które można spłukać tuż po użyciu. Nakładki te ograniczają kontakt naszej skóry z zanieczyszczoną deską do minimum!

  1. Zadbaj o świeży oddech

Kiedy nie ma się bezpośredniego dostępu do łazienki, trzeba poradzić sobie w inny sposób! Higiena jamy ustnej i świeży oddech to bardzo ważne czynniki, o które należy dbać. Na długą podróż warto zaopatrzyć się w szczoteczkę i pastę do zębów oraz butelkę wody, dzięki czemu umyjesz zęby nawet podczas krótkiego postoju.

Utrzymanie norm higieny osobistej podczas podróży nie jest trudne – trzeba tylko wiedzieć, jakie środki ze sobą zabrać. Powyższe rady sprawią, że twój następny wyjazd na pewno będzie przyjemny i pozbawiony problemów związanych z czystością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *